WSZELKIE PODOBIEŃSTWO OPISANYCH NIŻEJ ZDARZEŃ

DO OSÓB I WYDARZEŃ PRAWDZIWYCH

JEST CAŁKOWICIE PRZYPADKOWE

 

CZY PAN JEST ZŁODZIEJEM SAMOCHODOWYM?

Będąc kiedyś służbowo w Gdańsku na parkingu blisko starówki usłyszałem wyjący alarm i lamentującą kobietę. Stojąca przy średniej klasy samochodzie elegancka kobieta krzyczała; "Ratunku, czy ktoś mi może pomóc?!!!" Podszedłem i zapytałem co się stało. Wyjaśniła, że alarm wyje, pilot nie działa, a ona nie może uruchomić samochodu. Poprosiłem o okazanie dowodu rejestracyjnego i osobistego, dane w dokumentach były zgodne, a na zdjęciu pani podobizna. 

 

Otworzyłem drzwi, schyliłem się i włożyłem rękę pod deskę rozdzielczą tam gdzie 99% amatorów montuje urządzenie alarmowe w 90 procentach modeli samochodów. Dotknąłem instalacji elektrycznej i wyczułem dwie tulejkowe obudowy bezpiecznikowe nie stosowane przez żadnego producenta samochodów na świecie. Rozpiąłem je i na dywanik samochodu wypadły dwa szklane rurkowe bezpieczniki, alarm przestał wyć. 

 

Cała operacja dezaktywacji zabezpieczeń od momentu otworzenia drzwi do wyciszenia alarmu i wyłączenia immobilisera trwała 5 sekund. Poprosiłem panią by spróbowała uruchomić silnik. Ten zadziałał natychmiast. 

 

Zaskoczona kobieta zapytała; "Czy pan jest złodziejem samochodowym?!!!"
Nie proszę pani, wręcz przeciwnie, odpowiedziałem i się oddaliłem... 

 

Nie powierzajcie montażu zabezpieczeń amatorom i pseudo profesjonalistom, nie żałujcie pieniędzy na urządzenie wyższej klasy. Kiepskie zabezpieczenie jest gorsze niż jego brak, gdyż iluzją osłabia waszą czujność. Dobre urządzenie utrudni złodziejom pozbawienie was majątku i inwigilację waszym wrogom.

 

Założenie w samochodzie podsłuchu bez otwierania drzwi jest utrudnione ale nie niemożliwe, montaż urządzenia GPS dla określenia waszej pozycji banalny.

 

Bądźcie czujni!

 

Autor: Wojbór Śladnik 

 

wywiad gospodarczy , windykacja należności  , sprzedaż kupno długu , bezpieczeństwo biznesu , ochrona dłużnika